top of page

Lituanistinė etnokultūros ir dramos mokykla "Bitė" veikia šeštadieniais.
Kroidone ir Dartforde mokykla veikia nuo 10 iki 15.10 val.
Barminge mokykla veikia nuo 12.30 iki 17.10 val.

Istorija

Mokykla veikia jau 12 metų ir tikrai sėkmingai moko vaikus ne tik lietuvių kalbos, tačiau ir dalyvauja daugelyje projektų.

Mes dirbame pagal integruotą lietuvių kalbos programą. Vaikai sėkmingai išlaikė tarptautinius lietuvių kalbos testus A1-B2 lygiu. Mus remia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. 

Lietuvių kalbai yra skiriamas pagrindinis dėmesys. Be atskirų lietuvių kalbos pamokų, kalbos mokymasis yra integruotas ir į kitus mokomuosius dalykus, pavyzdžiui, į etnokultūros bei dramos pamokas. Kalbos mokymasis yra holistinis ir paremtas patirtimi bei tyrimais. Taikomos naujausios metodikos.

Dėl savo holistinio požiūrio pasiekiame tikrai gerų rezultatų, vaikai mokosi atsipalaidavę. Tėvai susiburia į savo bendruomenę.

Vaikai nuo 3 iki 6 metų amžiaus, mokosi savo ritmu. Nors jiems yra visos tos pačios pamokos, kaip ir vyresniesiems, tačiau pamokose mažiau akademiškumo. Šio amžaisu vaikai vysto kognityvinius gebėjimus, pamokose daug taktilinės veiklos bei veiklų, ugdančių smulkiąją ir stambiają motoriką. Vaikai dalyvauja savo lygio projektuose.

Visų amžiaus grupių veiklos vyksta pagal integruotą Švietimo, mokslo ir Sporto ministerijos patvirtintą programą.

Vaikai kasmet gauna kurso baigimo pažymėjimus , kurie yra susieti su jų asmens kodu ir yra oficialūs.

 

Vienas iš džiugiausių mūsų projektų - mūsų sukurta edukacinė kelionė į Lietuvą. Projektas "Virtualioji istorija" yra  remiamas Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos, kasmet sulaukia 100 dalyvių iš visos Europos. Jis vystomas jau 10 metų. 

Kitas svarbus ilgalaikis projektas kalbai vystyti - Vilko Žemynėlio kelionės po Angliją bei Lietuvą. Jame bendradarbiauja Ozo lopšelio darželio ir "Bitės" mokyklos vaikai.

Ilgalaikis bendradarbiavimas su užsienio ir Lietuvos mokyklomis padeda vaikams tobulėti bei motyvuoja mokytis kalbos.

Pirmoji pamoka - 15 min. - yra bendra su tėvais. Jos metu sveikiname vaikus gimimo dienos proga ir pan. Ji vyksta kiekvieną šeštadienį. Tėvai visada tas 15 minučių turi likti kartu.

Etnokultūra

Mes švenčiame visas kalendorines šventes: minime Vėlines, Kalėdas, Velykas, Užgavėnes, Rasas - visos šventės yra švenčiamos tradiciškai, tad vaikai tikrai turi galimybių pajausti Lietuvą bei suprasti savo identitetą ir puoselėti kultūrą bei kalbą. Šios šventės švenčiamos kartu su šeimomis.

Apranga

Mes turime savo aprangą: kuprinė, marškinėliai ir flisas.

Tai labai pasiteisinę dalykai. Kodėl? Todėl, kad jums nereikia rūpintis, kuo aprengti vaiką. Mes norime, kad jie lipdytų, tapytų ir t.t., o ne saugotų naujus rūbelius. 

Ryškios kuprinės  ir marškinėliai mums padeda užtikrinti ir saugumą - mokytojai iškart mato savo vaikus kelionių ar iškylų metu.

Virginija Stukaitė - mokyklos steigėja ir vadovė

Lietuvių filologijos ir etnokultūros magistro laipsnis

Folklorinio ansamblio vadovo kvalifikacija

VLKK narė

SENDIASS koordinatorė

JKLB Švietimo tarybos pirmininkė

Lietuvių kalba yra diferencijuojama pagal vaiko gebėjimą kalbėti ir suprasti.
Lietuvių kalbos pamokos vyksta visoms klasėms vienu metu todėl, kad skirtingo amžiaus ir gebėjimų vaikai galėtų susitikti ir mokytis kalbos jiems skirtoje grupėje.

Etnokultūra ir religijotyra
"Bitė" yra išskirtinė tuo, kad turi tėvams ir vaikams skirtas etnokultūros  pamokas: kartu dainuojame, šokame, sekame pasakas.

Su etnokultūra vaikai supažindinami ir skatinami ją puoselėti jau nuo 2,5 metų. Vyresniųjų klasėms vedamos religijotyros pamokos

Istorija 
Istorijos mokomasi aktyviai dalyvaujant projekuose. Virtualiosios istorijos projektas sukurtas tam, kad vaikams būtų patrauklu ir įdomu mokytis su Europos litianistinių mokyklų vaikais.

Drama ir muzika
Nors pamokos vyksta atskirai, šios dvi disciplinos glaudžiai integruojamos. Vaikai ne tik vaidina ir dainuoja, tačiau ir rengia miuziklus.

Lietuvių kalba yra diferencijuojama pagal vaiko gebėjimą kalbėti ir suprasti.
Lietuvių kalbos pamokos vyksta visoms klasėms vienu metu todėl, kad skirtingo amžiaus ir gebėjimų vaikai galėtų susitikti ir mokytis kalbos jiems skirtoje grupėje.
bottom of page